Třeťáci v knihovně

31.03.2017 14:30

V úterý 28. března 2017 navštívili knihovnu žáci 3. třídy místní ZŠ. Přišli se svojí paní učitelkou Mgr. Annou Petrášovou. A hned byli v knihovně jako doma. Okamžitě si rozebrali knihy, které ležely připravené na stolech, a pustili se do čtení. Bylo vidět, že děti mají přehled a přesně vědí, jaké další knihy si mají vyžádat. Chlapci měli zájem o tato témata: hasiči, záchranáři, zbraně, obě světové války, vesmír, Titanic, zeměpisné atlasy, dopravní prostředky, sport, hlavně kopaná. Děvčata se zajímala o naučné knihy z oblasti zdravovědy, výcvik psů a péče o ně, vaření a recepty, vesmír, planety, Egypt, pyramidy a další.

Z krásné literatury pro děti je nadále největší zájem o Malého poseroutku (máme 10 dílů), Harryho Pottera, Deníky mimoňky, knihy Thomase Breziny, knížky o zvířátkách, knihy Z. Pospíšilové Hasičské pohádky, Knihovnické pohádky, Prázdninové pohádky, knihy D. Krolupperové (např. Bubáček a Myšošlap, Jak Bubáček potkal Bubáka, Rybí sliby, Jde sem lesem,...) nebo veselé knížky A. Kastnerové O nevyřáděném dědečkovi a O líné babičce, knížky L. Rožnovské (např. Dědo, ty jsi indián, Tatínku, nezlob!, Vašek Prášek Mydlinka,...). V oblibě je stále komiks, kromě Čtyřlístku i komiksové zpracování Knihy džunglí, Král Artuš a další.

A protože třeťáci vymysleli spoustu pěkných básniček (objeví se v Buchlovském zpravodaji), přečetli jsme si na ukázku básničky Miloše Kratochvíla z knížky Kouká roura na kocoura.

Když se děti dostatečně seznámily s různými knihami, společně jsme besedovali o všem, co se týká knihovny a půjčování knih. Třeťáci se ptali na plno zajímavých věcí, třeba jak se dříve psaly knihy ručně, kde takové knihy můžeme vidět, jaká je nejstarší kniha v naší knihovně, která kniha je největší (a nejtěžší), která je nejmenší, jak je to s výběrem a nákupem knih, jak probíhá zpracování nových knih a také byli zvědaví, kolik knih přečetla paní knihovnice... (1 - 2 knihy týdně, takže opravdu hodně).

Na závěr děti zazpívaly moc hezkou píseň a paní učitelce jsme předali kytičku ke Dni učitelů.