Setkání s druháky naší ZŠ

10.06.2022 13:41

V úterý 7. června 2022 přišli do knihovny žáci 2. třídy buchlovické základní školy se svojí paní učitelkou Mgr. Martinou Chrbjátovou. Přinesli si s sebou skicáře a psací potřeby, aby si mohli zapsat postřehy a dojmy z knihovny, názvy knížek, hlavních postav apod. Povídali jsme si mj. o uspořádání knih na regálech:

krásná literatura (beletrie) podle abecedy, naučná literatura podle číselných kódů (tj. mezinárodní třídění). Děti si vybraly nejrůznější knížky z beletrie i naučné literatury, četly si v nich, zapisovaly si poznámky do skicářů. Nakonec si sedly do kroužku a každý něco povyprávěl o knížce, která ho nejvíc zaujala. Užili jsme si velmi příjemné dopoledne a domluvili jsme se na dalším setkání "Čtení pod platanem" v zámeckém parku někdy koncem června.

Místní knihovna Buchlovice

knihovna@buchlovice.cz

Brněnská 16
Buchlovice