Cestopisná přednáška - GRUZIE - tajemné království ve stínu Kavkazu - středa 17. ledna od 18 h

11.01.2024 15:03
Srdečně Vás zveme na cestopisnou přednášku GRUZIE - tajemné království ve stínu Kavkazu, která se uskuteční ve středu 17. ledna od 18 h v Konferenčním sále ČSKC v Buchlovicích.
„Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší... Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.“
Michal Štěpánek

Místní knihovna Buchlovice

knihovna@buchlovice.cz

Brněnská 16