Akce

Městečko (městys) Buchlovice patří k nejoblíbenějším turistickým cílům. Nejen kvůli proslulému zámku Buchlovice s nádherným parkem a hradu Buchlovu, ale i díky krásné přírodě a okolí. Proto máme i samostatné Turistické informační centrum (není součástí místní knihovny, jako je tomu ve většině ostatních obcí). TIC se nachází v novém Muzeu Podhradí, v němž se pravidelně konají vernisáže zajímavých a originálních výstav.

V naší obci působí téměř 20 občanských sdružení, takže množství pořádaných akcí a jejich pestrost je opravdu úctyhodná. Místní knihovna je součástí Československého kulturního centra, které zajišťuje většinu kulturních a společenských akcí pro obyvatele Buchlovic a okolí.

Z těchto důvodů se naše knihovna soustřeďuje hlavně na své původní poslání, tj. půjčování knih a časopisů.

Místní knihovna se snaží být rodinnou knihovnou. Jde nám především o spokojenost našich klientů – čtenářů a návštěvníků. Samozřejmostí je výběr knih „na míru“ pro jednotlivé čtenáře, nezasílání upomínek, individuální přístup ke čtenářům, poskytování příjemného zázemí pro návštěvníky knihovny s možností občerstvení zdarma (káva, čaj, minerálka), vyhledávání informací na internetu těm klientům, kteří s počítačem nepracují apod.

Prioritou je vytvoření a stálé doplňování kvalitního knižního fondu, což se nám daří. Máme veškerou doporučenou školní četbu včetně maturitní, o zapůjčení našich knih někdy žádají i ostatní knihovny pro své klienty. Půjčují si u nás čtenáři z okolních obcí, přestože mají své obecní knihovny.

Spousta akcí probíhá v rámci Československého kulturního centra (ČSKC).

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Místní knihovna Buchlovice

knihovna@buchlovice.cz

Brněnská 16
Buchlovice
687 08

572 595 809
(v provozní době knihovny)

Vyhledávání na webu

© 2011 Místní knihovna Buchlovice

Vytvořeno službou Webnode