O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Vychutnejte si u nás klid a pohodu pro čtení knih a časopisů, luštění křížovek, sudoku apod.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout při šálku čaje či kávy (zdarma), nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými, přijďte si zahrát šachy nebo nové moderní deskové hry.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Náš knihovní fond v současnosti obsahuje cca 12 000 svazků, z nichž 1/3 tvoří naučná literatura.

Odebírali jsme tato periodika:

100+1, Buchlovský zpravodaj, Domov, Dům a zahrada, Epocha, Chatař, chalupář, Květy, Malovaný kraj, Marianne, Mateřídouška, Paní domu, Praktická žena (Kreativ), Receptář, Reflex, Svět ženy, Vlasta, Zdraví a nový nezávislý měsíčník Šifra. A nyní nový magazín Knihkupec (jsme PRVNÍ předplatitelé v ČR!!!)

A teď uvidíme, na co zbydou finance...

Samozřejmě se můžete ZDARMA připojit k internetu a využít tiskárnu.

S výběrem knih, obsluhou počítače i čímkoli jiným Vám rádi pomůžeme.

Místní knihovně jsou poskytovány služby v rámci programu regionálních funkcí knihoven, které jsou financovány z rozpočtu Zlínského kraje a realizovány pověřenou knihovnou KBBB Uh. Hradiště.

Místní knihovna Buchlovice

knihovna@buchlovice.cz

Brněnská 16
Buchlovice